W tym roku szkolnym na terenie naszej szkoły odbywały się zajęcia realizowane w ramach grantu Centrum Mistrzostw Informatycznego pod patronatem Politechniki Łódzkiej. W zajęciach wzięło udział 12 uczniów z klas szóstych. Skupiały się one na nauce algorytmiki i programowania. Zaczynaliśmy od wyobrażenia sobie tego, co chcieliśmy zrobić. Następnie przechodziliśmy do fazy projektowania i dzielenia się pomysłami, po czym ciągle usprawnialiśmy swoje projekty. Zajęcia dawały nam również możliwość zabawy tym, co stworzyliśmy. Po tych fazach analizowaliśmy swoje doświadczenia, co z kolei znów dawało nam nowy materiał do działania. W ostatnim etapie włączyliśmy elementy robotyki. Wykorzystaliśmy do tego celu, od podstaw złożone przez dzieci, mBooty. I tak upłynął nam miło i ciekawie czas. Wzięliśmy również udział w Ogólnbopolskich Zawodach Algorytmicznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Zakończyliśmy pierwszy rok prac. Jeśli tylko uzyskamy zgodę od Politechniki Łódzkiej oraz znajdą się chętni do podnoszenia swoich kompetencji w zakresie algorytmiki, to znów zaczniemy przygodę ze Scratchem, mBootami, MakeBlockiem i Phytonem.

Monika Smulczyk – Filińska

Zapraszamy do galerii z zajęć: