Kultywując tradycję malowania jajek klasa 1a życzy wszystkim wspaniałych Świąt Wielkiej Nocy!
Pierwszy dzień wiosny stał się dla klasy 1a inspiracją do poszukiwań jej oznak w przyrodzie oraz okazją do świetnej wspólnej zabawy.

Uczniowie klasy 2b na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej próbowali zdefiniować pojęcie "teatr". Własnoręcznie zrobili kukiełki oraz przygotowali przedstawienie. Stworzyliśmy tym samym sytuację edukacyjną mająca na celu współdziałanie z partnerem i zespołem. Zapraszamy na fotorelację z zajęć

Zapraszamy na fotorelację ze spotkania z pisarzem, autorem książek dla dzieci, panem Tomem Justyniarskim!

„Witajcie w naszej bajce!”

27 lutego „Czwórka” otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów. Indywidualna wizyta w naszej szkole w tym dniu stała się okazją do rozmowy z nauczycielami i specjalistami pracującymi w placówce, poznania szkolnych klas oraz uzyskania informacji związanych z ofertą edukacyjną.
Motywem przewodnim była gra terenowa ,,Z Panem Kleksem zwiedzamy szkołę”. Przeprowadzone zostały warsztaty z tworzenia bajkowych postaci. Odbyła się kleksografia oraz bajkowa lekcja historii. Sala biologiczna zamieniła się w zaczarowany świat owadów. Dzieci mogły zagrać w różnorodne gry edukacyjne – zarówno planszowe, jak i interaktywne. Przygotowane zostały także gry i zabawy ruchowe, m. in.: zabawy na dywanie interaktywnym, tor przeszkód, zajęcia sportowo-muzyczne. Dzieci eksperymentowały i wzięły udział w zajęciach plastycznych. Nie zabrakło oczywiście atrakcji z wykorzystaniem najnowszej technologii – programowanie na tabletach, robotyka, okulary VR. Za każdą aktywność dzieci zdobywały piegi Pana Kleksa, które mogły przykleić na wręczone przy wejściu kolorowe balony.
Aby osłodzić gościom czas spędzony w naszej szkole, przygotowaliśmy poczęstunek. Wszyscy, którzy nas odwiedzili, otrzymali na pamiątkę magnesy z logo SP4.
Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas! Serdecznie zachęcamy, aby dołączyć do NASZEJ BAJKI i od września rozpocząć wspólną, ośmioletnią przygodę edukacyjną w Szkole Podstawowej Nr 4!
Do zobaczenia!

Fotorelacja z drzwi otwartych w SP4