W piątek 12.04.2024r w naszej grupie 0b odbył się Światowy Dzień Czekolady. Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekolady. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana.

To był z pewnością pyszny dzień!

Dzieci z oddziałów przedszkolnych „Pszczółek” i „Sówek” wzięły udział w kolejnej już edycji Festiwalu Animacji dla Dzieci O!PLA, który odbywał się w „Starym Młynie” w Zgierzu.  „Teraz dzieci mają głos” – po obejrzeniu ośmiu przygotowanych animacji, każdy oddawał głos na jego zdaniem najlepszą bajkę. Dzieci miały możliwość poczuć się jak profesjonalni krytycy filmowi. Zapraszamy do galerii.

25 marca dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0b świętowały dzień gofra. Po zapoznaniu z przepisem i omówieniu potrzebnych składników cierpliwie czekały na upieczone, pachnące gofry by móc je udekorować według własnych upodobań i co najważniejsze skosztować. Gofry wyszły znakomite.

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji, akceptacji i miłości. Ta data nie jest przypadkowa, jej amerykański zapis (3/21) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi przyczynę tego syndromu. Chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, dlatego stały się symbolem akcji, która ma na celu zmienić myślenie na temat osób z Zespołem Downa.
Oddział przedszkolny grupa 0b.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych z ogromną radością powitały upragnioną porę roku jaką jest WIOSNA. W piątek wybrały się do miejskiego parku w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny a dla pełnego umilenia czasu skorzystały również z placu zabaw. W salach zmieniła się dekoracja i powstały kąciki wiosenno- przyrodnicze.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.