W dniach 7-9 listopada 2022r w ramach programu "Poznaj Polskę" klasy 8a i 8c wraz

z opiekunami pojechały na wycieczkę krajoznawczą do Trójmiasta.

W pierwszym dniu wyjazdu miały możliwość zwiedzenia zamku krzyżackiego w Malborku. Odrestaurowany obiekt i jego historia zrobiły na uczestnikach duże wrażenie. Następnego dnia młodzież mogła podziwiać żaglowiec Dar Pomorza, a dzięki dobrze zachowanemu wyposażeniu statku wyobrazić sobie życie na morzu. Największe wrażenie na uczniach zrobiło Muzeum

II Wojny Światowej. Miejsce imponowało sposobem przedstawienia tragicznych wydarzeń wojennych, dało się zauważyć, że była to dla wszystkich bardzo interesująca lekcja historii. Kolejny punkt programu to Poczta Polska oraz Stocznia Gdańska. Ponadto pobyt w Gdańsku uatrakcyjniły spacer po Długim Targu i zwiedzenie Bazyliki Mariackiej. W promieniach zachodzącego słońca uczestnicy wycieczki popłynęli statkiem na Westerplatte. Pomnik, a przede wszystkim spowite

w świetle palących się zniczy mogiły obrońców, wywołały w młodzieży uczucie zadumy. Ostatni dzień pobytu umilił uczniom cudowny spacer nad morzem.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, dzięki któremu mogli "dotknąć" polskiej historii, podziwiać piękno naszego kraju oraz razem spędzić czas. Wyjazd

na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

W dniach 17-19 października klasa 8b i 8d wraz z p. Iwoną Bielińską, p. Joanną Kaczmarek i p. Olgą Tarlovską wybrały się na wycieczkę do Trójmiasta w ramach rządowego projektu "Poznaj Polskę". Uczniowie zwiedzali Malbork, Gdańsk i Westerplatte. W ramach wycieczki odwiedziliśmy najważniejsze miejsca naszego dziedzictwa kulturowego. Największe wrażenie zrobiła na nas wizyta w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, gdzie uczniowie uczestnicząc w pokazach multimedialnych, utrwalili wiedzę o czasach zagłady. Wycieczkę zakończyliśmy nadmorskim spacerem w Krynicy Morskiej. Jak widać humory dopisywały 😀

Wycieczka uczniów klas drugich. Dnia 27 października, dzieci z klas 2 a i 2 b uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Bolimowa, Nieborowa i Łowicza. Dzięki programowi Poznajemy Polskę,  wszyscy chętni uczniowie mogli   wziąć udział w wyjeździe w bardzo atrakcyjnej cenie. W programie imprezy turystycznej możemy odhaczyć:: szaleństwa i zabawy w Stajni u Kowala( tutaj dzieci karmiły i czyściły konie, jeździły konno, strzelały z łuku, bawiły się na ogromnym placu zabaw. Była też jazda w beczkach oraz przejażdżka wozem po okolicy i  szalone zjazdy pontonowe. Na koniec dzieci zjadły grillowane kiełbaski). Kolejny punkt imprezy to wizyta na warsztatach garncarskich. Dzieci samodzielnie tworzyły ceramikę  i dowiedziały się wiele ciekawostek dotyczących pracy garncarza. Stamtąd udaliśmy się na zwiedzanie Skansenu w Maurzycach. Pogoda dopisywała i stare budowle pięknie prezentowały się w jesiennej scenerii. Po obiedzie pojechaliśmy do Łowicza, gdzie dzieci zobaczyły Kolegiatę i Muzeum Guzików. Nie obyło się bez zakupów. Dzieci były zachwycone ludowymi wzorami na zakupionych drobiazgach. Na koniec odwiedziliśmy " dom pana Kleksa" czyli piękny pałac w Nieborowie w otoczeniu malowniczego parku i ogrodu.
Dzieciaczki były bardzo grzeczne i sądząc po zadowolonych buziach szczęśliwe. Bardzo dziękujemy w imieniu klas drugich paniom: Ewie S.W i Oldze T. za pomoc i opiekę nad dziećmi podczas wycieczki. W tak miłej atmosferze taka wycieczka była naprawdę bardzo udana.
Anna Wiechno

Gospodarstwo agroturystyczne "Stajnia u kowala" w Nieborowie, skansen w Maurzycach to miejsca, które odwiedziły klasy pierwsze w ramach projektu rządowego "Poznaj Polskę". Oprócz tych miejsc, uczniowie brali udział w warsztatach garncarskich w Bolimowie. Ostatnim miejscem, które zostało dzieciom przedstawione to katedra w Łowiczu. W trakcie wyjazdu towarzyszyła wszystkim piękna pogoda i dobry humor.