,,Od grosika do złotówki" to projekt z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa skierowany do uczniów I etapu kształcenia w szkołach podstawowych. Jest to dla uczniów klas drugich i trzecich bardzo ważne doświadczenie w dziedzinie samodzielnego podejmowania decyzji o zarabianiu, oszczędzaniu i racjonalnym wydawaniu pieniędzy oraz gospodarowaniu innymi zasobami. W naszej szkole do projektu przystąpiła klasa II a oraz II c. Realizacja projektu trwa 10 miesięcy, w trakcie których uczniowie, podróżując po planetach z Grosikiem, poznają podstawy edukacji finansowej. Dokumentują realizację poszczególnych zadań i swoich osiągnięć w ,,Dzienniku podróży". Istotnym elementem programu jest włączenie rodziców nie tylko w całokształt edukacji finansowej i z zakresu bezpieczeństwa dziecka, ale również w codzienne zadania dydaktyczne związane z jego realizacją. Mamy nadzieję, że uczniowie z zainteresowaniem będą podróżować po planetach, poznając bezpieczny świat finansów.