mLegitymcja już w „czwórce”

Chwalimy się jako pierwsi w Zgierzu posiadamy mLegitymację

Mamy już podpisane porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji, na wprowadzenie usługi mLegitymacja w naszej szkole.

Warunkiem otrzymania dostępu do usługi mLegitymacja jest złożenie w sekretariacie następujących dokumentów:

1. wersji papierowej legitymacji uczniowskiej,
  2. aktualnego zdjęcia ucznia szkoły,
  3. złożenie wypełnionego „Wniosku o udostępnienie aplikacji mLegitymacja” (do pobrania załącznik nr 1).

Po złożeniu wymienionych trzech dokumentów w sekretariacie Rodzic/prawny opiekun otrzyma jednorazowy kod QR oraz hasło umożliwiające dostęp do usługi. Co ważne aplikacja może być aktywowana tylko na jednym urządzeniu mobilnym w ciągu 30 dni od momentu wygenerowana w systemie.

Aby aktywować usługę mLegitymacja, należy:

1. Uruchomić Aplikację mObywatel i zalogować się do niej.
  2. Wybrać opcję dodaj mLegitymację.
  3. Zapoznać się z informacją o procesie aktywacji mLegitymacji.
  4. Zapoznać się z regulaminem i zaakceptować go.
  5. Zapoznać się z klauzulą informacyjną przetwarzania danych.
  6. Wyrazić zgodę dla systemu Android na używanie zasobów systemowych (jeśli taka zgoda nie była jeszcze udzielona).
  7. Wprowadzić (zeskanować) kod QR otrzymany w szkole.
  8. Wprowadzić kod aktywacyjny otrzymany w szkole.
  9. Zatwierdzić komunikat i wczytać dane legitymacji do Aplikacji mObywatel.
  10. Automatycznie wydanie certyfikatu.

Dla ułatwienia w załączniku nr 2 podajemy instrukcje „krok po kroku” dodania mLegitymacji do aplikacji Obywatel.

Okres ważności mLegitymacji szkolnej będzie tożsamy z okresem ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej (tzw. wersja papierowa), z zastrzeżeniem, że przedłużenie ważności tradycyjnej legitymacji wymagało będzie ponownego wydania mLegitymacji szkolnej.

mLegitymacja szkolna będzie unieważniana w przypadku:

• utraty ważności wydanej Rodzicowi/prawnemu opiekunowi mLegitymacji szkolnej,
  • gdy Rodzic/prawny opiekun ucznia zgłosi szkole konieczność unieważnienia mLegitymacji w drodze wniosku - utratę mLegitymacji szkolnej na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana,
  • ukończenia szkoły lub przejścia ucznia do innej placówki.

załącznik 1

Wniosek o udostępnienie aplikacji

m Legitymacja w SP-4 w Zgierzu

załącznik 2