TYTKA CHARYTATYWNA

W okresie przedświątecznym Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele SP 4 włączyli się w akcje charytatywne.

Z okazji II Światowego Dnia Ubogich Caritas przekazała do wszystkich parafii w archidiecezji łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. W odpowiedzi na to wezwanie, zebraliśmy dla potrzebujących produkty spożywcze, słodycze, kawę i herbatę. Te dary zostały przekazane do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Nasze zaangażowanie było spełnieniem prośby papieża Franciszka o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi, jako konkretny znak braterstwa. Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom za dobre serce i wrażliwość na potrzeby innych.

ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA WOŁYNIA

Kolejną akcją, w którą włączyliśmy się jako szkolna społeczność, była zbiórka żywności organizowana przez "Fundację Centrum Dialogu Kostiuchnówka", mająca na celu wsparcie naszych rodaków mieszkających na Wołyniu. Przekazaliśmy na tę akcję pochodzące ze zbiórki charytatywnej produkty żywnościowe o długim terminie przydatności, także kawę, herbatę oraz słodycze.

Dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za zaangażowanie w te działania. Wasza hojność i chęć pomocy potwierdza, że dobroć płynąca z serc nie zna granic, jest wszechobecna i w wyjątkowy sposób ubogaca nas wszystkich.