21 kwietnia 2023 roku – ten dzień zapamiętamy na długo, ponieważ był on wyjątkowy dla naszej szkoły. Tego dnia nasza placówka obchodziła swoje 120-lecie istnienia. Oficjalne uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się o godzinie 11:00 w naszej szkole. Obchody uświetnili swoją obecnością znamienici goście, m. in.: Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, Poseł Marek Matuszewski, Przewodniczący Rady Miasta Zgierza Grzegorz Leśniewicz, Prezes Stowarzyszenia EZG Robert Skoczylas, Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer, dyrektorzy zgierskich przedszkoli i szkół, emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz absolwenci. W sali gimnastycznej odbyły się uroczyste przemówienia. Usłyszeliśmy od zaproszonych gości wiele ciepłych słów, za co serdecznie dziękujemy! Po zakończeniu części oficjalnej obejrzeliśmy występy artystyczne naszych uczniów. Następnie zaprosiliśmy naszych gości na poczęstunek do przygotowanych kawiarenek oraz na „spacer” po szkole, aby obejrzeli wystawy pamiątek i zdjęć szkoły sprzed wielu lat.

22 kwietnia odbył się festyn szkolny. Podczas pikniku można było obejrzeć występy naszych uczniów, a także Zespołu Pieśni i Tańca Boruta, Kuby Śmietany, pokaz karate. Przygotowano liczne stoiska, gdzie nasi nauczyciele malowali dziecięce twarze, robili balonowe cuda, Rada Osiedla Stare Miasto poprowadziła kreatywne warsztaty plastyczne, harcerze pokazywali, jak korzystać z broni, dmuchany zamek cieszył się dużą popularnością. Odwiedzili nas także motocykliści, na jednym z takich motorów można było nawet się przejechać. Do dyspozycji gości była również kawiarenka z pysznymi ciastami, które przygotowali rodzice naszych uczniów. Można było zjeść smaczną kiełbaskę z grilla czy też skosztować zdrowych kanapeczek. Kolejka do waty cukrowej nie miała końca. W szkolnych murach można było obejrzeć pamiątki i zdjęcia szkoły sprzed wielu lat, zobaczyć pająka ptasznika czy sprawdzić swoje umiejętności w grach zakładając okulary VR. Wprowadziliśmy naszych gości w technologiczną przyszłość. Dzieci mogły doświadczyć wirtualnej rzeczywistości.

W niedzielę 23 kwietnia o godzinie 9:00 w Kościele Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu odbyła się uroczysta msza święta w intencji naszej szkoły. Proboszcz parafii – ks. kan. Andrzej Chmielewski – w pięknych i wzruszających słowach modlił się za jej obecnych i dawnych dyrektorów, nauczycieli, uczniów i absolwentów naszej placówki oraz nieżyjących już osób związanych z "Czwórką".

Jubileusz był okazją do najpiękniejszych i wzruszających wspomnień o osobach, które zostawiły ślad na kartach historii szkoły. Niósł za sobą historię, pracę ludzi, doświadczenia, które wzbogacają następne pokolenia.

Obchody tak ważnego dla nas wydarzenia nie miałyby miejsca, gdyby nie nasi sponsorzy, cudowni rodzice naszych uczniów, wspaniali uczniowie oraz zaangażowani pracownicy szkoły. Dziękujemy za wsparcie, serdeczność i życzenia. Przed nami kolejne lata kształcenia młodych ludzi. Oby były tak owocne jak minione 120 lat…

Jubileusz 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Niepokoja w Zgierzu został objęty Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera oraz przez Prezydenta Miasta Zgierza Przemysława Staniszewskiego.

Na pikniku z okazji 120 lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 4, nie tylko świętowaliśmy przeszłość. Wprowadzaliśmy naszych gości w technologiczną przyszłość. Stworzyliśmy strefę okularów VR. Dzieci mogły doświadczyć wirtualnej rzeczywistości. Okulary wirtualnej rzeczywistości przedstawiają świat, który wydaje się tak realny, że natychmiast zapominamy, gdzie właściwie jesteśmy. „Czwórka” świętuje jubileusz 120 - lecia wchodząc w  nową, wirtualną epokę.

W ramach obchodów Jubileuszu 120-lecia SP4 pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera i Prezydenta Miasta Zgierza Pana Przemysława Staniszewskiego dnia 17 kwietnia uczniowie klasy 8c i 8d pod opieką p. Izabeli Szydłowskiej i p. Joanny Kaczmarek zasadzili 120 drzewek w lesie w Feliksowie. Pierwsze jubileuszowe buki zasadzili Pan Dyrektor Piotr Pawlak i Przewodnicząca Rady Osiedla Stare Miasto Pani Grażyna Kurasik! Praca nie była łatwa, ale przyniosła nam mnóstwo satysfakcji i zadowolenia!!!

W  niedzielę 23 kwietnia o godzinie 9.00 w Kościele Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej  odbyła się uroczysta msza święta w intencji Szkoły Podstawowej  nr 4 im . Jana Niepokoją w Zgierzu. Proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Chmielewski w pięknych i wzruszających słowach modlił się za jej obecnych i dawnych dyrektorów, nauczycieli, uczniów i absolwentów naszej placówki oraz nieżyjących już osób związanych z "czwórką".

Wczorajsza msza święta była kolejnym ważnym elementem obchodów 120 lecia naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział a Księdzu Proboszczowi za modlitwę, ciepłe słowa, życzliwość i duchowe wsparcie.

21 kwietnia 2023 był dla szkoły wyjątkowym dniem. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Niepokoja obchodziła swoje 120 „urodziny”. Jubileusz był okazją do najpiękniejszych i wzruszających wspomnień o osobach, które zostawiły ślad na kartach historii szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością licznie zebrani wyjątkowi goście. Dziękujemy za ich wsparcie, serdeczność i życzenia. Przed nami kolejne lata kształcenia młodych ludzi. Oby były tak owocne jak minione 120 lat.