W grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole miały miejsce dwie akcje charytatywne, których celem było wsparcie instytucji służących ludziom potrzebującym.
Pierwszą akcję zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu. Wolontariusze pod opieką nauczycieli sprzedawali pierniki i kartki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży został przekazany na cele zgierskiego hospicjum im. Jana Pawła II.  Zebraliśmy 617 zł😊😊😊
Druga to włączenie się przez społeczność naszej szkoły w pomoc Polakom mieszkającym na Wołyniu. Akcja wspierana jest przez Urząd Miasta Zgierza. Zgodnie z zaleceniem zbieraliśmy produkty spożywcze, słodycze, środki czystości, zabawki i książeczki. Zebrane w naszej szkole dary przedstawiciel organizatora odebrał we wtorek 21 grudnia.
Wszystkim, którzy pomagali w przeprowadzeniu akcji bardzo serdecznie dziękujemy - opiekunowie wolontariatu.