W ubiegłym tygodniu w klasach trzecich odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie mieli okazję stworzyć własną książkę. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że książki powstawały  w języku angielskim. Do ich wykonania posłużyliśmy się strona internetową' www. storyjumper.com. Uczniowie po zalogowaniu zapoznali się że znaczeniem obcych słów i sprawnie obsługiwali angielskojęzyczny pasek  menu. Kolejnym krokiem było znalezienie pomysłu na książkę. Klasa 3a nadała swojej pracy tytuł: "COLOURS" a 3 b "ANIMALS". Każda z tych książeczek przeznaczona jest dla młodszego rodzeństwa. Maluchy dzięki starszakom mogą nauczyć się nazw kolorów oraz zwierząt w j.angielskim. Pomysł na takie obcojęzyczne lekcje pojawił się pod wpływem szkolenia językowego nauczycieli podczas udziału w projekcie ERASMUS.  Dzieciom taka forma nauki języka angielskiego bardzo odpowiadala. Wszyscy byli bardzo aktywni i przez zabawę poszerzyli zakres swojego słownictwa. Nauka wcale nie musi być trudna 😉.