Dnia 19 października 2018r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe, historyczne wydarzenie. Uczniowie klas 4 – 6, ubrani na galowo, uczcili stulecie niepodległości Naszej Ojczyzny, śpiewając ważne dla polskiej świadomości historycznej utwory: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Marsz, marsz Polonia” oraz „Rotę” w ramach prezentacji konkursowych „Do Hymnu”. To ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na przesłuchania przyjechali do nas znakomici Goście – Jury Konkursu: Pani Profesor Anna Domańska z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Pan Krzysztof Kozłowski ze Stowarzyszenia „Iuvenales Cantores Lodziensis – pro Europae” - Koordynator Projektu z ramienia NCK.

Dziękujemy Wam, Kochani Uczniowie SP 4! Zaprezentowaliście się wspaniale! Pokazaliście, że dla Was, Młodych, patriotyzm nie jest tylko wyrazem ze słownika.