W dniu 16 października w związku z obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości zaprosiliośmy do naszej szkoły Związek Strzelecki. Początki organizacji datuje sie na 1910 rok. W naszym miescie należą do nich ochotnicy, którzy biorą czynny udział w uroczystosciach miejskich i pomagaja w różnych akcjach organizowanych na terenie miasta. Członkowie związku przybliżyli uczniom historie powstania legionów, przebieg I wojny światowej, odzyskanie niepodległości 11 listopada 1918 roku oraz postać Józefa Piłsudskiego . Następnie przedstawili historię Związku Strzeleckiego oraz jego role, jaka odgrywa we współczesnych czasach. Uczniowie mogli zadawać gościom pytania oraz przymierzyć stró i oporządowanie strzelca. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji oraz z wielka chęcia wcielali sie w postać strzelców. Jednym z prezentujących był absolwent naszej szkoły, kto wie, może w przyszłości dołączą do organizacji kolejni nasi uczniowie.