W ramach projektu Zgierskie szkoły inkubatorem cyfrowych kompetencji uczniów przydatnych w "zawodach przyszłości" uczniowie SP 4 w Zgierzu wyruszyli na kolejne zajęcia z przyrody, języka angielskiego oraz przedsiębiorczości w terenie – tym razem do pasieki w Lipce, położonej na skraju Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich. To wspaniałe miejsce, w którym dzieci mogły nacieszyć się naturą, zdobyć wiedzę o pszczołach, spróbować pysznego miodu oraz poznać piękny sposób na życie, czyli zawód pszczelarza: opiekuna i obrońcy pszczół.

Podczas pobytu w pasiece poznaliśmy historię pszczelarstwa: od barci do nowoczesnego ula, hierarchię pszczelej rodziny oraz cykl rozwojowy pszczoły, dowiedzieliśmy się, jaki podział prac panuje w ulu, czego pszczoły potrzebują do życia, jak długo żyją i kto im zagraża. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda miodobranie, obejrzeliśmy stosowny sprzęt. Mieliśmy możliwość spróbować świeżego chleba z różnymi odmianami miodów i pysznej miodowej lemoniady. Następnie w stroju pszczelarza wyruszyliśmy do ula na obserwację pszczół w ich środowisku, a także poszukiwania królowej (czerwona kropka ;). Zakończenie tego miłego dnia stanowiło ognisko oraz pieczone na nim pyszne kiełbaski.

Wróciliśmy do domów z głowami pełnymi wiedzy i nowych wrażeń oraz zapasami miodu na zbliżającą się zimę. Niektórzy z nas już planują, że zostaną pszczelarzami…