Dnia 17 listopada 2018 r. uczniowie klas I – III pod opieką pań: Katarzyny Patory – Wiercińskiej, Anny Wiechno i Moniki Wodzińskiej wzięli udział w wycieczce do pasieki w Lipce, zorganizowanej w ramach projektu „ZGIERSKIE SZKOŁY INKUBATOREM CYFROWYCH KOMPETENCJI UCZNIÓW PRZYDATNYCH W ZAWODACH PRZYSZŁOŚCI ”.

Przemiły właściciel, pan Dariusz niezwykle interesująco opowiadał  dzieciom o hodowli pszczół i ich ciężkiej pracy tak ważnej dla nas ludzi. Uczniowie z zaangażowaniem słuchali i włączali się w tok zajęć, popisując się dużą wiedzą. Po części teoretycznej przystąpiliśmy do działania. Wszyscy mieli okazję własnoręcznie wykonać woskową świecę. Radości było co niemiara.  W czasie gdy nasze świece czekały na zastygnięcie, wszyscy mogli skosztować smaków różnych miodów oraz zakupić najpyszniejsze. Degustacja cieszyła się dużym powodzeniem. Najbardziej smakował dzieciom słodko kwaśny miód faceliowy oraz te bardziej znane jak lipowy i rzepakowy. Po zajęciach w sali wszyscy udali się na podwórko, gdzie dzieci mogły z bliska zobaczyć i pogłaskać kozy wraz ze swoimi 3 dniowymi koźlątkami, owce i króliczki. Podziwialiśmy też pięknego pawia, który królował w zagrodzie kur. Po  wspaniałej zabawie na świeżym powietrzu wszyscy z apetytem zjedliśmy grillowaną kiełbaskę. Wyjazd był wspaniały i na pewno w przyszłości tam wrócimy.

Było Super!!!

Serdecznie dziękujemy panu Dariuszowi za miłe, ciepłe i rodzinne przyjęcie.

Opracowała: Anna Wiechno