W ostatnią sobotę listopada uczniowie SP 4 w Zgierzu zakończyli cykl wyjazdów w ramach projektu Zgierskie szkoły inkubatorem cyfrowych kompetencji uczniów przydatnych w "zawodach przyszłości".

Tym razem odwiedziliśmy łódzkie planetarium, gdzie odkrywaliśmy tajemnice kosmosu. W Centrum Nauki i Techniki EC1 obejrzeliśmy wystawę komiksów w języku angielskim. W Muzeum Sztuki odkryliśmy, że w weekendy muzeum tętni życiem i ma wiele do zaoferowania młodzieży szkolnej. Wysłuchaliśmy wykładu dotyczącego historii Muzeum Sztuki w Łodzi oraz obejrzeliśmy program edukacyjny „Kulturanek”, który uświadomił nam, że kontakt ze sztuką nie jest przywilejem dla wybranych, a twórczość jest prawem każdego człowieka i dostarcza pomysłów, w jaki sposób rozwijać się jako osoba twórcza i przedsiębiorcza. Podziwialiśmy również charakterystyczną miejską architekturę i poznaliśmy najważniejsze wydarzenia dotyczące historii rozwoju przemysłu w Łodzi. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że zwiedzanie zabytków dziedzictwa przemysłowego staje się jedną z bardziej dochodowych i rozwojowych gałęzi branży turystycznej Łodzi. Szczerze zadowoleni z wyprawy, postanowiliśmy wybrać się do tego niezwykłego miasta na wiosnę, aby móc odkrywać pozostałe atrakcje Łodzi.