W lutym, w każdy wtorek uczniowie uczęszczający na świetlicę środowiskową brali udział w warsztatach kulinarnych organizowanych przez firmę Clipo. Warsztaty prowadziła Pani dietetyk Anna Karwala, która dwa lata temu prowadziła w naszej szkole cykl spotkań dla wszystkich uczniów. Tym razem adresatem zajęć było mniejsze grono, dlatego oprócz części teoretycznej uczniowie mogli sami przygotowywać potrawy. A były to zdrowe wersje znanych na co dzień przekąsek takich jak nutella, snickers oraz ferrero rocher. Nie obyło się bez robienia zdrowych kanapek z użyciem świerzych ziół oraz pełnoziarnistego chleba. Zajęcia bardzo się podobały uczestnikom, a wiedza na nich zdobyta pozwoli  lepiej komponować wspólne podwieczorki spożywane na świetlicy.