W dniu 12 maja przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych 0a i ob pojechały na wycieczkę do Z00 i 0rientarium W Łodzi. Dzieci zobaczyły wspaniałe okazy zwierząt, w tym słonie indyjskie i najdłuższego w Europie krokodyla, który mierzył 5m i 15cm. Nie brakowało również rekinów, płaszczek i innych morskich stworzeń, które na co dzień zamieszkują Azję południowo- wschodnią. Po takiej dawce wrażeń dzieci zrobiły sobie przerwę na mały odpoczynek w zwiedzaniu na placu zabaw. Po zabawie przedszkolaki posiliły się ciesząc się sobą i piękną pogodą w cudownych okolicznościach przyrody. Po tym małym pikniku przyszedł czas na zwiedzanie zewnętrznej części ZOO. Dzieci widziały wielbłąda, żyrafy, hipopotamy, kangury, małpy i wiele innych pięknych zwierząt. Cała wycieczka była bardzo udana, szczęśliwi i zmęczeni wszyscy wrócili do szkoły.