Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Obrazek stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnym symbolem radości na całym świecie.
      W tym radosnym dniu dzieci z grupy "Sówek" próbując cytryny starały się by na ich twarzach, mimo kwaśnego smaku pojawił się uśmiech. Zadanie z cytryną okazało się bardzo smaczne 🙂. Uśmiech - nie tylko ten na twarzy ale również ułożony z kasztanów. Przeliczanie i kolorowanie buziek, gra w memory oraz dopasowanie brakującej połowy buźki to nie koniec zabawy. Bajki są najlepszą receptą na szczęście, dzieci podczas relaksacji poobiedniej słuchały "Opowiadań z uśmiechem" polskich pisarzy. Wspólnie zaśpiewaną piosenką "Rozkołysał wietrzyk drzewa" do zabawy wietrzyk nas wołał...i w takim wesołym nastroju dzieci rozpoczęły zabawę chustą animacyjną w rytm muzyki "Taniec z szablami" Arama Chaczaturiana. Wychodząc do domu każdy mógł zabrać ze sobą bilet "uśmiechu".
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia i pamiętajmy: "Uśmiech dobry jest na wszystko!"