4 kwietnia (we wtorek) w oddziale przedszkolnym grupie Ob obchodziliśmy Dzień Marchewki.

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką.

Były zabawy ruchowe ze śpiewem „Urodziny marchewki”, pogadanki oraz filmik edukacyjny o marchewce, omawianie ilustracji,  rozwiązywanie zagadek, kolorowanie a później ułożenie z pociętych elementów marchewki. Był sok oraz marchewkowe chipsy.

W tym dniu było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.