MISTRZOSTWA  ZGIERZA  SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH

W   MINI  -  KOSZYKÓWCE    DZIEWCZĄT  I    CHŁOPCÓW

Mistrzostwa zostały rozegrane w sali SP12 w Zgierzu

dziewczęta                06.03.2019 r/środa/             godz. 1000

chłopcy                     07.03.2019r/czwartek/      godz. 1000

Drużynę stanowili uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2006 i młodsi, zespół liczył 10 - 12 zawodników (w całym turnieju). Czas gry: 4 x 6 minut (czystej gry). Zespół I i II kwartę grał innymi piątkami. Zawodnicy biorący udział w I kwarcie nie mogli grać w II kwarcie. W III i IV obowiązywała dowolność zmian.

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymywała 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów.

O kolejności zespołów decydowały kolejno:

1. większa liczba zdobytych punktów
  2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyskały tę samą liczbę punktów.
  3. większa liczba zdobytych koszy w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni

mecz /-e),

1. lepsza różnica koszy zdobytych do straconych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
  2. lepsza różnica koszy zdobytych w meczu pomiędzy zainteresowanymi zespołami
  3. większa różnica koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach w grupie.
  4. większa stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju.
  5. większa liczba koszy zdobytych we wszystkich meczach w danej grupie.

W toku rozgrywek drużyna dziewcząt naszej szkoły uzyskała czwartą pozycję. Chłopcy walczący w drugim dniu uzyskali trzecie miejsce w zaciętym, ostatnim meczu z SP12. Pojedynek ten wymagał aż trzech dogrywek i został rozstrzygnięty w ostatnich sekundach. Dziękujemy zawodnikom za bardzo dobrą postawę!!!