21.09 w piątek o g.10.oo odbyła się Miejsko-Powiatowa Inauguracja sportowego roku szkolnego – indywidualne i drużynowe biegi przełajowe w ośrodku MOSiR „Malinka”.

- w zawodach startowały reprezentacje szkolne, oddzielnie dziewcząt i chłopców

- zespół składa się z :

1. 6 uczniów/uczennic – grupa młodsza 2008 i młodsi
  2. 6 uczniów/uczennic – grupa starsza 2006-2007

W ramach drużynowych biegów przełajowych zostały rozegrane indywidualne biegi przełajowe. Start wspólny w poszczególnych kategoriach, z tym, że drużyny ustawiają się w rzędach 6 zawodników, wyznaczeni przez nauczycieli liderzy na linii startu, pozostali zawodnicy , wg. ustaleń drużyny za nimi. Suma miejsc na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu decyduje       o jego miejscu w klasyfikacji drużynowej/prowadzona oddzielnie dla grupy młodszej i starszej/.

Do finału wojewódzkiego drużynowych biegów przełajowych awansuje mistrz powiatu.

Michalina

Udział w zawodach wzięło ponad 19 szkół. Ogromnym osiągnięciem był indywidualny bieg Macieja Kedzierskiego (6A). Zajął czwarte miejsce i tym samym miał możliwość startu w finałach wojewódzkich w Uniejowie (27.09) gdzie wykazał się ogromną wolą walki i zdobył 17 miejsce na ponad 70 startujących. Wszystkim naszym reprezentantom bardzo dziękujemy i gratulujemy sportowej postawy.