Do wewnątrz szkolnego turnieju SP4 przystąpiło 46-u zawodników oraz 6 zespołów do gry podwójnej (debel).  Inauguracja SZKOLNEJ superLIGI TENISA STOŁOWEGO nastąpiła 19.03.2019, podczas „Dni Otwartych”. Mecze klas czwartych rozgrywane były według listy, zgodnie z wylosowanym numerem startowym w oparciu o systemem pucharowym. Wyniki spotkań zamieszczone są w tabelach. Do rozegrania w klasach czwartych, pozostały jeszcze mecze finałowe, które równolegle mogą być realizowane z całym turniejem.

Obecnie SZKOLNA superLIGA TENISA STOŁOWEGO wchodzi w fazę rozgrywek, które powinny odbywać się, według losowo ustalonej kolejności spotkań. Wszystkich zawodników prosimy o gotowość do gry podczas długich (obiadowych) przerw. Informację o spotkaniach, na bieżąco udzielają nauczyciele wychowania fizycznego. W tym etapie do rozegrania jest 7 meczy dziewcząt i 7 meczy chłopców. Wyniki będą podawane na poszczególnych etapach turnieju. Oczekujemy uczciwej, koleżeńskiej rywalizacji. Niech wygra najlepszy!

R E G U L A M I N

1. Cel.

Popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Wyłonienie mistrza superLIGI w tej dyscyplinie.

1. Organizator.

SP nr 4  im. J.Niepokoja, nauczyciele wychowania fizycznego.

1. Miejsce i termin.

Turniej będzie rozgrywany na Sali gimnastycznej, podczas długich przerw. Rozpoczęcie 19.03.2019 „Dni otwarte”.

1. Uczestnictwo

- w zawodach biorą udział uczniowie klas 4-6.

- w toku rywalizacji indywidualnej (gra singli) z każdej klasy typowane są dwie dziewczynki i dwóch chłopców.

- w toku rywalizacji zespołowej wybierana jest para zawodników + rezerwowy z każdej klasy (reprezentacja klasy), w grze podwójnej-debel (mogą brać udział pary mieszane, dziewczynka + chłopiec). Zgłoszona reprezentacja klasy powinna posiadać:

-  własną nazwę.

-  własne barwy.

- obowiązuje ten sam skład przez cały turniej.

1. Sposób przeprowadzenia zawodów

- gra i rozstrzygnięcie odbywać się będzie systemem pucharowym.

- zawody w grze pojedynczej i podwójnej rozgrywane są do dwóch wygranych setów (set będzie wygrany przez zawodnika lub zawodników (debel), który pierwszy zdobędzie 11 punktów), oprócz stanu gdy obaj zawodnicy/zespoły zdobędą 10 pkt, wtedy set będzie wygrany przez pierwszego zawodnika/zespół, który w trakcie gry uzyska prowadzenie 2 pkt.

- w grze pojedynczej, na początku rozgrywek, w obrębie każdej klasy wyłonieni zostają najlepsi zawodnicy (dwie dziewczynki i dwóch chłopców + rezerwa w deblu). Następnie w rozgrywkach wstępnych z klas IV-ych wyłonieni zostają najlepsi zawodnicy; dwie dziewczynki i dwóch chłopców, którzy wchodzą do gry turnieju. Gra dalej toczy się z podziałem jedynie na kategorie dziewcząt i chłopców, bez względu na wiek startującego zawodnika.

1. Nagrody.

Dla najlepszych drużyn i zawodników przewidziano medale i  dyplomy. Za pierwsze miejsce w grze pojedynczej i podwójnej puchary, które pozostają w szkole z wpisem do Księgi Pamiątkowej Szkolnej superLIGI Tenisa Stołowego.

1. Zgłoszenia.

Zgłoszenia chętnych zawodników, przyjmowane są u nauczycieli wychowania fizycznego.

SZKOLNA superLIGA TENISA STOŁOWEGO

Piatkowski Bartosz

Siekierski Łukasz

14

SZKOLNA superLIGA TENISA STOŁOWEGO wchodzi w fazę rozgrywek szkolnych, które powinny odbywać się według losowo ustalonej kolejności spotkań. Wszystkich zawodników prosimy o gotowość do gry podczas długich (obiadowych) przerw. Informację o spotkaniach, na bieżąco udzielają nauczyciele wychowania fizycznego. W tym etapie do rozegrania jest 7 meczy dziewcząt i 7 meczy chłopców.