ORGANIZATORZY:

Oddział Zgierski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu

KIEROWNIK BIEGU:

Kierownik Biegu - Mariusz Głowiński (UMZ)

Kierownik Techniczny - Michał Grzelązka (PTTK)

Kwatermistrz - Adam Zamojski (UMZ)

Kwatermistrz - Mateusz Nejman (UMZ)

REGULAMIN BIEGU

CELE BIEGU:

1. Pozyskanie umiejętności poruszania się w terenie za pomocą praktycznego wykorzystania przedmiotów wskazujących drogę do celu (kompas, mapa, telefon komórkowy, aparat cyfrowy);

2. Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia;

3. Kształtowanie nawyków kulturalnego i bezpiecznego poruszania się po lesie i szlakach turystycznych.

TERMIN I MIEJSCE BIEGU:

1. Bieg odbędzie się 16 października 2019 r. (środa). Na miejsce startu grupy docierają samodzielnie. Początek biegu MOSiR w Zgierzu ul. Wschodnia 2. Zbiórka o godz. 9.00 w holu wejściowym.

Uwaga! W przypadku większej liczby zgłoszeń organizatorzy rozważą dwie odrębne godziny zbiórek, o czym powiadomią zgłoszone szkoły.

2. Trasa biegu zawiera 1 kierunek dla wszystkich grup. Start biegu i meta znajdują się
w tym samym miejscu. Każda grupa otrzyma plan biegu.

ZGŁOSZENIA:

1. Udział w biegu należy zgłaszać w Urzędzie Miasta Zgierza – Mariusz Głowiński, Adam Zamojski, Wydział Sportu, Plac Jana Pawła II 16, (budynek w podwórzu), pok. 1, tel.
42 7143244, kom. 606775743, 503007726.

2. Terminy zgłaszania udziału w Biegu: do 11 października 2019 r.

3. Termin 11 października (piątek) jest nieprzekraczalny, gdyż wiąże się z koniecznością złożenia zamówienia na znaczki i ciepły poczęstunek na mecie (ognisko).

4. Uwaga! Proszę w zgłoszeniu podać, ile osób nie je kiełbasy, przygotujemy alternatywny poczęstunek.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. W biegu uczestniczyć mogą zespoły szkolne po jednym z każdej szkoły (wyjątek stanowi niska ilość zgłoszeń) – w dwóch kategoriach wiekowych:

- uczniowie szkół podstawowych z klas 5-6 pod opieką nauczyciela, który odpowiedzialny będzie za skład grupy,

- uczniowie szkół podstawowych z klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych pod opieką nauczyciela, który odpowiedzialny będzie za skład grupy.

2. Uczestnicy Biegu biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i nie będą ubezpieczeni przez organizatorów.

3. Kierownictwo Biegu nie ponosi odpowiedzialności cywilnej w przypadku szkody powstałej na mieniu, osobie uczestnika, osobie trzeciej.

4. Nie dopuszcza się samowolnych zmian tras, trzeba przejść przez wszystkie punkty orientacyjne.

ŚWIADCZENIA:

Organizatorzy Biegu zapewniają:

- poczęstunek na trasie Biegu;

- pamiątkowy znaczek;

- dyplomy uczestnictwa dla drużyny;

- trofea dla najlepszych drużyn;

- ciepły poczęstunek na mecie.

OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW BIEGU:

- przestrzeganie zasad Karty Turysty;

- posiadanie przez uczestników legitymacji lub dowodu tożsamości;

- posiadanie kompasu stacjonarnego oraz tel. kom. z dostępem do internetu i aplikacją do odczytywania kodów QR;

- podporządkowanie się decyzjom Kierownictwa Biegu od momentu startu do jego zakończenia;

- drużyny winny posiadać apteczkę wraz z wyposażeniem.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

1. Grupy muszą przebyć trasę zgodnie z opisem.

2. Karty zgłoszeń winny być czytelnie wypełnione.

3. O ostatecznym wyniku Biegu (zajęciu miejsc medalowych) decyduje: czas przejścia, prawidłowość przejścia przez wszystkie punkty orientacyjne i odczytanie kodów QR.

4. Interpretacja niniejszego regulaminu należy wyłącznie do Kierownictwa Biegu.

5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany zapisów niniejszego regulaminu,
o czym Organizator niezwłącznie zawiadomi zgłoszone drużyny.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji materiałów z biegu w swoich kanałach komunikacyjnych.