IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

dziewcząt i chłopców

W piątek 04.10.2019 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005-2006). Celem zawodów była popularyzacja  badmintona wśród  młodzieży oraz wyłonienie mistrza Zgierza w tej dyscyplinie. Organizatorem był MOSIR w Zgierzu. W zawodach wzięły udział oddzielnie drużyny dziewcząt i chłopców. Drużynę stanowili uczniowie jednej szkoły urodzeni w roku 2005-2006. Do zawodów zgłosiły się szkoły: SP4, SP5, SP6, SP11.

Zespół liczy :

- 2 dziewczynki + 1 zawodniczka rezerwowa

- 2 chłopców + 1 zawodnik rezerwowy

Sposób przeprowadzenia i kolejność gier.

I rzut                                      II rzut                                     III rzut

A – X                                                                                    A – Y

B – Y                                 gra podwójna                              B – X

Mecz rozgrywany był do trzech wygranych punktów. Każda gra rozgrywana była do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywane do 11 pkt (bez prawa podwyższania). W mistrzostwach powiatu prawo startu uzyskali zwycięzcy eliminacji gminnych:

- dziewczęta SP11

- chłopcy SP6

Reprezentacja naszej szkoły w obu kategoriach uzyskała miejsce III.

Badminton Igrzyska Młodzieży Szkolnej

kl