Wszyscy znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji i nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak długo jeszcze ona potrwa. Nie wiemy, kiedy uda nam się przepędzić wirusa, który wywrócił świat do góry nogami i sprawił, że musimy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. I choć nauczyciele zaczęli szczepienia, to sytuacja nadal nie daje nam gwarancji natychmiastowego powrotu do szkół. Obecna sytuacja jest trudna dla wszystkich. W jednej chwili nasze domy z rodzinnego azylu, zamieniły się również w miejsca pracy i miejsca nauki, a nie da się ukryć, że zdalna nauka to ogromne wyzwanie dla dzieci, rodziców i nauczycieli! Nauczyciele WF mają dziś bardzo trudne zadanie i pewnie każdy to rozumie. Bez boiska, bez sali gimnastycznej, z ograniczoną możliwości skontrolowania ucznia, czy faktycznie ćwiczy, jeśli ma wyłączoną kamerkę. Ale chcieć, to móc. Są tacy, którzy niemal na rzęsach stają, by nawet na lekcjach zdalnych był ruch, nie było nudno i wszyscy świetnie się bawili. Jedni siedzą przed komputerem i piszą prace o sporcie. Inni robią zdjęcia, jak ćwiczą i wysyłają nauczycielom albo nagrywają filmiki.

P. Kupisz