W dniu 21.10.21 wyruszyliśmy na przygodę, odwiedzając kolejny obiekt sportowy, w naszym mieście. Promując „Zdrowy Styl Życia po pandemii”, postanowiliśmy zagrać w golfa. Powstał pewien pomysł, a w realizacji pomogli nam, nauczyciele Sp4 w Zgierzu. Jednak Inicjatywa jest finansowana w ramach projektu „ Aktywna Młodzież- małe kroki, wielki zmiany” przez Stowarzyszenie EZG, w ramach konkursu „ Młodzieżowe Inicjatywy Lokalne”. Koordynatorem przedsięwzięcia jest pan Adrian Skoczylas. Dwa razy w tygodniu idziemy ulicami Zgierza, odwiedzając miejsca sportowe. Tym razem zaplanowaliśmy przejść dłuższą trasę. Wyruszyliśmy z Sp4 w Zgierzu, udaliśmy się ulicami Zgierza, przez Park Miejski do obiektu MOSIR Zgierz Ośrodek „ Malinka”.

Mieliśmy zarezerwowane zajęcia sportowe na strzelnicy sportowej Driving range „ Golfowe Wzgórze”. Wszystkie informację o rezerwacji zajęć można dokonać przez stronę www.mosir-zgierz.pl , e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie (42)716-49-64. Jednak my mieliśmy jeszcze takie szczęście, że zajęcia przeprowadził nam profesjonalny instruktor Aleksander Frach, który opowiedział nam historię tej dyscypliny, uczył jak należy prawidłowo stać, uderzać w piłkę i strzelać. Omówił zasady i rodzaje gry w golfa. W rezerwacji zajęć pomógł nam pracownik Miejskiego Ośrodka Sport i Rekreacji w Zgierzu, pan Roman Mazurek, który zaproponował nam, od razu zajęcia z instruktorem. Nie mieliśmy wcześniej pojęcia, że takie fajne zajęcia są w Zgierzu, na Malince. Każdy może z nich skorzystać, za niewielką opłatą. Bilet normalny kosztuje 15,00 -za wypożyczenie koszyka piłek golfowych (40 szt.) wraz z kijem golfowym, uczniowie szkół podstawowych płacą 5,00, a uczniowie szkół średnich 10,00. Pan instruktor mówił, że jest to jedyna dyscyplina sportowa, w której nie ważny jest wiek gracza, może grać nawet dziadek z wnuczkiem i zawsze będą równe szanse! Polecamy kolejne ciekawe zajęcia w naszym mieście- Zgierz. Wyjdź z domu i zacznij ćwiczyć. Śledźcie nas na Facebooku : Szkoła Podstawowa nr 4 w Zgierz. Pozdrawiamy Ekipa S4 Zgierz!