W piątek 26.11.21 r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w naszej szkole, odbyły się warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie EZG Nordic Walking. Cel naszych zajęć to promowanie zdrowego stylu życia. Konkurs jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Zgierskiego i Gminy Miasto Zgierz w ramach projektu "Młodzieżowe inicjatywy lokalne". Jak już wcześniej pisaliśmy, zostały zakupione kije do Nordic Walking i w związku z tym przeprowadziliśmy szkolenie z techniki trzymania kija, poruszania się z kijami oraz omówiliśmy zasady prowadzenia zajęć z Nordic Walking. Uwzględniając rozruch całego ciała, rozgrzewkę i rozciąganie na koniec zajęć. Tego typu zajęcia będą odbywają się cyklicznie w naszej szkole. Na początek zajęcia w sali gimnastycznej, aby poznać technikę, później na terenie otwartym szkoły, a następnie wyjście poza teren szkoły. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli wychowania fizycznego dla uczniów naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich do ruchu "Zdrowo i kolorowo."