We wrześniu uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w trzech kolejnych warsztatach  projektu „Kulinarne zgierzan blogowanie” realizowanego w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z dietetykiem, podczas których poznali zasady zdrowego odżywiania się, segregowali produktu spożywcze zgodnie z najnowszymi wytycznymi piramidy żywienia oraz obalali mity na temat słodyczy i zbilansowanej diety.

Kolejne warsztaty były poświęcone wykonywaniu zdjęć potrawom. Pod czujnym okiem instruktora,  dzieci same komponowały kadry, dobierały do poszczególnych produktów odpowiednie dodatki tak, aby zdjęcie pięknie przedstawiały przygotowane potrawy. Na zakończenie odbyły się warsztaty dziennikarskie, podczas których uczniowie sami układali przepisy oraz nauczyli się opisywać swoje kulinarne poczynania. Po zakończonych warsztatach przez dwa tygodnie był czas na dokonywanie zamówień potrzebnych do wykonania wybranych potraw produktów a sala 19 popołudniami zamieniała się w sklep spożywczy . Efektem starań było stworzenie bloga kulinarnego, który został wszystkim zaprezentowany w piątkowe popołudnie na uroczystej gali  w sali teatralnej MOK. Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy oraz niezwykłe książki kucharskie. Mamy nadzieję, ze ta przygoda rozbudzi wśród naszych uczniów chęć gotowania i rozwijania swoich kulinarnych pasji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia.