Dziś 19.04 obchodzimy 81. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie klas trzecich uczcili tych, którzy walczyli, by godnie odejść oraz poległych w czasie II wojny światowej zgierskich Żydów, składając żonkile w miejscach pamięci na terenie naszego miasta. Podczas uroczystości zebrani zapoznali się z historycznym rysem, dotyczącym tamtych strasznych wydarzeń. Po złożeniu kwiatów uczniowie zostali zaproszeni na projekcję filmu pt. "Będę pisać". Film poruszył wszystkich i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

18 kwietnia klasa 1a udała się na spacer po Szkole Muzycznej w Zgierzu. Dziękujemy za oprowadzenie nas po szkole oraz przybliżenie tajników gry na fortepianie p. Urszuli Cichońskiej. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zapoznali nas z szerokim wachlarzem zajęć:
- p. Piotr Gajzler - gitara,
- p. Piotr Chołys - trąbka,
- p. Ewa Bereżewska - skrzypce,
- p. Anna Koprowska - wiolonczela,
- p. Krzysztof Szwedzki - klarnet,
- p. Konrad Salwiński - akordeon,
- p. Ewa Główka - flet poprzeczny,
- p. Anna Maciejewska - rytmika.
Dziękujemy także za kameralny koncert, w który mieliśmy przyjemność uczestniczyć!

Kontynuując naszą współpracę z Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, w dniu 12 kwietnia klasa 1a wzięła udział w warsztatach muzyczno-plastycznych. Dobrze zintegrowana klasa to gwarancja sukcesu! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 😊

17 kwietnia uczniowie klasy 1a wzięli udział w V Wielkiej Paradzie Jeży "Budzimy Jeża ze Zgierza" zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 w Zgierzu pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza Przemysława Staniszewskiego. Radość z wydarzenia była dla klasy 1a tym większa, iż udało im się zdobyć I miejsce w konkursie na figurę jeża sportowca! Gratulujemy naszym zwycięzcom! Jesteście niesamowici!

"Święte Triduum Paschalne" - tak zatytułowany był apel wielkanocny zaprezentowany przez dzieci i nauczycieli z naszej szkoły w środę 27 marca. Anna Chodowska, Krystian Lota, Mirosław Milczarek oraz uczniowie z klas Va i Vb przybliżyli zebranym widzom przeżywane w tym okresie tajemnice naszej wiary.