W niedzielę 6 stycznia przeżywaliśmy w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego. Polską tradycją stało się organizowanie w tym dniu w wielu miastach radosnych orszaków upamiętniających pokłon mędrców - królów nowonarodzonemu Chrystusowi. Taki marsz odbył się również w naszym mieście.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele Matki Bożej Dobrej Rady. Po jej zakończeniu barwny orszak – śpiewając kolędy – przeszedł główną ulicą miasta do szopki znajdującej się przy kościele świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Trzej królowie złożyli dary, zostały wygłoszone krótkie przemówienia i okolicznościowe życzenia.

Katecheci bardzo serdecznie dziękują rodzicom i uczniom naszej szkoły za udział w uroczystości: wspólną modlitwę i świętowanie.