ZAGRALIŚMY REKORDOWO Z WOŚP DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA! UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ KWOTĘ NIEMAL DWUKROTNIE WIĘKSZĄ NIŻ W ZESZŁYM ROKU –

7419,61 ZŁ!

To był wspaniały dzień, pełen niesamowitych emocji! Co roku, zgodnie z naszą szkolną tradycją, w sobotę poprzedzającą finał WOŚP organizujemy pieszy rajd, z którego dochód jest przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Teraz jednak dzięki pracy i energii wielu ludzi dobrej woli oraz życzliwych serc udało nam się zdziałać znacznie więcej!

I tak, 12 stycznia 2019r. po raz trzynasty wyruszyliśmy na Zgierski Rajd Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany przez naszą Szkołę pod kierownictwem nauczycielki przyrody pani Katarzyny Tołłoczko. W tym roku w rajdzie wzięły udział prawie wszystkie zgierskie szkoły podstawowe. Do wyboru były 3 trasy, w tym jedna specjalnie zaplanowana przez Zgierski Uniwersytet Trzeciego Wieku, którego przedstawiciele już po raz czwarty wzięli udział w Rajdzie. Na mecie czekał na wszystkich gorący żurek, przygotowany przez podkuchennych pod kierunkiem Szefowej – pani Marii Manowieckiej.

Były też inne atrakcje. Uczestnicy rajdu mieli możliwość zakupienia losów w loterii i wylosowania wyjątkowych fantów oraz wylicytowania wielu pięknych i cennych przedmiotów. Ponadto, w naszej kawiarence na gości czekały kawa oraz herbata, pyszne ciasta i zdrowe owoce. Nie zabrakło innych form ruchu: gry w ping – ponga oraz piłkarzyki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, robienie figurek z balonów oraz własnoręczne tworzenie gniotków. Jak zawsze mogliśmy liczyć na obecność harcerzy i organizowane przez nich zabawy. Podziwialiśmy występy naszych zdolnych absolwentów oraz wysłuchaliśmy energetyzującego koncertu zespołu Blue Juke. Bardzo ważnym punktem tej imprezy były pokazy ratownictwa. Można było przećwiczyć masaż serca na fantomie, przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy przedmedycznej, a nawet wykonać fachowy pomiar ciśnienia krwi.

Nasza wdzięczność jest przeogromna, aż brakuje słów. Z całego serca dziękujemy wszystkim naszym Wspaniałym Rodzicom oraz Kochanym Uczniom i Uczennicom za otwarte serca i gotowość do działania, to dla nas bezcenne wsparcie. Świadomość, że zawsze i w każdej sytuacji pomagacie SP 4, dodaje nam skrzydeł i wyzwala chęci do czynienia niemożliwego. Składamy gorące podziękowania Nauczycielom i Pracownikom szkoły za wszystkie pomysły oraz zaangażowanie. Wyrazy wdzięczności kierujemy także pod adresem emerytowanych Pracowników naszej szkoły, których łączy z placówką wyjątkowa więź i wciąż są gotowi pomagać. Dzięki Wam wszystkim udało się nie tylko zebrać rekordową dla nas kwotę, ale co równie ważne, stworzyć niesamowitą atmosferę wspólnoty, opartej na dobrowolnej chęci współpracy i zwykłej, ludzkiej życzliwości. Dziękujemy za Waszą obecność i pomoc potrzebującym! Gramy bez focha do końca świata i jeden dzień dłużej! Z Wami pomaganie jest dziecinnie proste!

Zdjęcia PT

Zdjęcia JD

Chcesz bez dźwięku? Kliknij belkę poniżej :)