11 marca uczniowie z klas 5a i 5b uczestniczyli w warsztatach artystycznych organizowanych przez Teatr Wielki w Łodzi. Podczas czterogodzinnych zajęć dzieci zapoznały się ze słownikiem terminów scenicznych, dowiedziały się m.in. za co odpowiedzialny jest inspicjent, co dzieje się za kulisami sceny, gdzie znajduje się orkiestra oraz jakie są rodzaje głosów kobiecych i męskich w śpiewie klasycznym. Podczas zajęć w sali baletowej, dzieci przymierzały niewygodne pointy, ćwiczyły pozycje baletowe z systemu szkoły włoskiej oraz wspólnie zatańczyły poloneza. Na zakończenie uczniowie projektowali kostiumy sceniczne pod czujnym okiem pani scenograf oraz dowidzieli się jak rozmieszczone są instrumenty w orkiestrze. Zajęcia uzmysłowiły uczniom, jak wielkim przedsięwzięciem jest powstanie spektaklu w teatrze.