14 marca 2019 w naszej szkole odbyły się obchody Święta Matematyki pod hasłem : „ Dziś w głowie mi gra – MATEMATYKA”.

Matematyka, to jak ogólnie wiadomo, Królowa nauk. Jednakże, żeby dostrzegli jej piękno wszyscy uczniowie, postanowiliśmy zorganizować to Święto w nietypowych sposób. Na wszystkich korytarzach zostały wyklejone różne gry podłogowe, m.in.:

• Sudoku – dwa rodzaje – obrazkowe dla klas I-III oraz Takumi – Korubi – Sudoku dla klas IV-VI,
  • klasyczna gra w klasy ,
  • gra „ Kolor albo kształt”
  • gra „ Działania +, - , * , :”,
  • gra „ Kierunek ruchu”,

Na ścianach przy każdej grze podłogowej znajdowała się instrukcja w postaci kodu QR.

Ponadto na tablicach informacyjnych zostały zawieszone łamigłówki logiczno-matematyczne w wersji papierowej. Były to:

• „Rozkład na sumy”,
  • „Mosty”,
  • „Sudoku”,
  • „Labirynty”.

Ponadto na I piętrze została wywieszona wystawa „ Poczet Matematyków”.

Pamiętając o rodzicach, przygotowane zostały również dla nich gry w formie papierowej, które mogli zabrać do domu i przy matematyce spędzić wolny czas z dzieckiem.

W przygotowaniach obchodów Święta Matematyki uczestniczyły nauczycielki matematyki: Monika Smulczyk - Filińska i Adrianna Przybył oraz pan Mirosław Milczarek, a także dziewczynki z kl.Vb oraz dzieci ze świetlicy szkolnej i świetlicy środowiskowej działającej w naszej szkole. Organizatorki dziękują za pomoc i wyrozumiałość nauczycielom pracującym w świetlicy szkolnej i świetlicy środowiskowej oraz obsłudze szkoły.

Fotorelacja: