25 września 2019 r. uczniowie klasy 7b obejrzeli w Muzeum Miasta Zgierza wystawę „Zerwany Splot – wojenne losy Zgierzan”, przygotowaną z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać udział i bohaterstwo mieszkańców naszego miasta w tragicznych wydarzeniach wojny, między innymi: Alfreda Kurczewskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego; Stanisława Figurskiego, żołnierza Wojny Obronnej 1939 r., czy por. mar. Henryka Kamińskiego służącego na pokładzie okrętu ORP „ Orzeł”, i innych. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o tych tragicznych czasach dla Polski i Polaków. Dowiedzieli się również, że w Zgierzu, ich mieście, również żyli ludzie odważni, gotowi oddać życie za wolność ojczyzny. Dziękujemy Pracownikom Muzeum za ciekawą i cenną lekcję historii Miasta Zgierza.

Uczniowie klasy 7b z wychowawcą.