24 i 25 września odbyły się w naszej szkole bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne w klasach 1-6 przeprowadzone przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod hasłem „KLIKAM Z GŁOWĄ”. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Przyswoili zasady kulturalnego zachowania, że nie wolno podawać swoich danych osobowych, haseł i wysyłać swoich zdjęć, samodzielnie instalować aplikacji na telefon, laptop lub smartfon. Uczniowie wzbogacili swoją świadomość, iż decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie z „głową” będą surfować, bezpiecznie będą korzystać z grania online, słuchać muzyki, oglądać filmy i korzystać z serwisów edukacyjnych, dzięki czemu unikną wielu niebezpieczeństw związanych z Internetem.

Bardzo dziękujemy za te niezwykle ciekawe i pouczające spotkania.