Pod koniec września uczniowie klas VI a i VI b wzięli udział w ciekawej lekcji historii przeprowadzonej wokół wystawy: „Zerwany Splot. Wojenne losy Zgierzan”, zorganizowanej w Muzeum Miasta Zgierza. Lekcja pozwoliła w interesujący sposób przybliżyć uczniom zmagania Polaków w walce z wrogiem podczas II Wojny Światowej, poznać kulisy operacji wojennych i działań na frontach, ze szczególnym uwzględnieniem losów Zgierzan. Uczniowie mieli m.in możliwość poznania dokładnych okoliczności największej zbrodni popełnionej przez Niemców na obszarze Kraju Warty-egzekucji 100 Polaków na Placu Stodół w Zgierzu, w dniu 20 marca 1942r. Przekazywanym informacjom towarzyszyła możliwość obejrzenia wielu ciekawych eksponatów, m.in zdjęć czy broni z okresu II Wojny Światowej.