23 października uczniowie z klas VIa, VIb, VIc, VId i z klasy VIIa pod opieką swoich wychowawców, wzięli udział w wycieczce do łódzkiego kompleksu EC1-Miasto Kultury. W ramach wycieczki obejrzeli pokaz filmowy w Planetarium oraz wzięli udział w warsztatach dotyczących: Rocznicy lądowania człowiek na księżycu i  powstawania wulkanów oraz zaznajomili się z zagadnieniami dotyczącymi prądu elektrycznego.Kolejną z atrakcji było zwiedzenie Centrum Nauki i Techniki oraz wystawy "Świat Superbohaterów - Sztuka DC". Co ciekawe, Łódź jest trzecim miastem ekspozycji tej wystawy na świecie. Pozwoliła ona uczniom w ciekawy sposób zapoznać się z postaciami z amerykańskich komiksów, które na trwałe wpisały się w historię pop-kultury. Wszyscy miło i kreatywnie spędzili czas.