26 listopada br. ,uczniowie klas: 4a oraz 4b odwiedzili Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Prusa w Zgierzu, aby dowiedzieć się o pracy bibliotekarza.  Panie bibliotekarki oprowadziły uczniów po całej bibliotece, odpowiadając na liczne pytania dzieci dotyczące księgozbioru, zapisania się do biblioteki oraz wypożyczania książek. Wspólnie omówiliśmy najważniejsze cechy, które musi posiadać osoba chcąca pracować w zawodzie bibliotekarza.

Drugą część spotkania poprowadził pan Marcin Wojtaszczyk, który na co dzień prowadzi księgarnię "Słowosfera" w Aleksandrowie Łódzkim. Pan Marcin przygotował warsztaty pt.: ”Zostań bohaterem". Księgarz za pomocą przygotowanych książek dla dzieci i młodzieży, wprowadził  je w świat współczesnych bohaterów. Na początek uczniowie mieli za zadanie narysować jak wyobrażają sobie bohatera. Okazało się, że postać bohatera kojarzy się uczniom głównie z osobami ze słynnych komiksów lub filmów. Następnie prowadzący przeczytał fragmenty kilku najważniejszych książek, poruszających temat historycznego oraz współczesnego bohaterstwa. Na zakończenie spotkania, uczniowie pracując w grupach, zilustrowali bohaterskie zachowania w codziennym życiu.

Klasa 4a i 4b wraz z wychowawcami