MAMY TO! ZAGRALIŚMY Z WOŚP I POBILIŚMY ZESZŁOROCZNY REKORD O PONAD 1000 ZŁ!

UZBIERALIŚMY 8726,52 ZŁ!

W tym roku SP 4 grała z Orkiestrą, aby uzbierać fundusze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Dzięki pracy i energii ludzi dobrej woli oraz wielu życzliwych serc mogliśmy jak co roku zaprosić Was do SP 4 na dzień pełen wrażeń i radości! W sobotę poprzedzającą krajowy finał WOŚP organizujemy pieszy rajd, z którego dochód jest przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po raz czternasty wyruszyliśmy na szlaki Zgierskiego Rajdu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku w rajdzie wzięły udział prawie wszystkie zgierskie szkoły podstawowe. Do wyboru były 3 trasy, w tym jedna specjalnie zaplanowana dla Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jego przedstawiciele już po raz piąty wzięli udział w Rajdzie, zarażając nas swoją energią i optymizmem!. Na mecie czekał na wszystkich gorący żurek, przygotowany przez nasze szkolne Mistrzynie Kuchni, który wspaniale nas rozgrzał i pokrzepił.

Bardzo ważnym punktem tej imprezy były pokazy ratownictwa. Można było przećwiczyć masaż serca na fantomie, przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.

Prawdziwie gorąco zrobiło się uczestnikom na widok przygotowanych atrakcji. Można było zakupić losy w loterii i wylosować wyjątkowe fanty. Ponadto, w naszej eleganckiej kawiarence na gości czekały kawa oraz herbata, kusiły pyszne ciasta. Spalić kalorie pomagały rozgrywki tenisa stołowego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Jak zawsze mogliśmy liczyć na obecność harcerzy i organizowane przez nich zabawy. Muzykę i nagłośnienie zapewnił nam DJ Tarcza.

Gorące serca okazaliśmy podczas wylicytowania wielu pięknych i cennych przedmiotów z logo Orkiestry oraz podarowanych nam przez sponsorów.

W tym roku nasza szkoła wraz z CKD oraz Młodzieżową Radą Miasta była również współorganizatorem „Koncertu WOŚP z dziećmi i dla dzieci”. Mogliśmy podziwiać wspaniałe występy dzieciaków: zespołów muzycznych, wokalnych, tanecznych, cheerleederek, które zachwyciły obecnych widzów.

Nie ma słów, które w pełni oddałyby naszą wdzięczność. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem uczestników rajdu, którzy nie zważając na pogodę lub właśnie rozpoczynające się ferie, stanęli w gotowości do wędrówki, żeby w ten sposób wspomóc najmłodszych i najbardziej potrzebujących. Wyrazy uznania i wdzięczności składamy naszym Wspaniałym Rodzicom oraz Kochanym Uczniom i Uczennicom. Wasze otwarte serca i gotowość do działania to dla nas nie tylko bezcenne wsparcie, ale też największa motywacja. Dziękujemy, że niezależnie od swoich codziennych obowiązków i spraw, zawsze jesteście gotowi wspierać SP 4 i można na Was liczyć nie tylko w tych dobrych, ale też w trudnych chwilach. Gorące podziękowania składamy obecnym i byłym Nauczycielom i Pracownikom szkoły, którzy na różne sposoby zechcieli zaangażować się w to wyjątkowe wydarzenie. Razem stworzyliśmy niezwykłą wspólnotę, dzięki której udało się nie tylko zebrać rekordową dla nas kwotę, ale co równie ważne, stworzyć niesamowitą atmosferę jedności, dobrowolnej chęci współpracy i zwykłej, ludzkiej życzliwości.

Dziękujemy za Waszą obecność i pomoc potrzebującym! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! Złapaliśmy WIATR W ŻAGLE!