W dobie pandemii trwającej od ponad czterech miesięcy, z najważniejszych zaleceń profilaktycznych i minimalizujących ryzyko zakażenia koronawirusem uważa się; częstą higienę rąk   (mycie wodą z mydłem lub dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu), unikanie dużych skupisk ludzkich. Zamiast koncertów czy kina lepiej wybrać rozrywkę domową, robić zakupy przez Internet i ogólnie ograniczyć wychodzenie z domu poza sytuacjami, w których jest to konieczne. Jeśli pozwala na to sytuacja, należy także zrezygnować z korzystania z transportu publicznego, ponieważ liczba pasażerów i mnogość ogólnodostępnych powierzchni sprzyja zakażeniu. Zaleca się także zwracanie szczególnej uwagi na telefony komórkowe, odkażanie ich i nie kładzenie ich na potencjalnie zanieczyszczonych powierzchniach.

Mimo wszelkich ograniczeń uczniowie naszej szkoły radzą sobie z tą sytuacją bardzo dobrze. Utrzymują wysoką formę i są aktywni podczas nauki w formie zdalnej. Z przyjemnością przedstawiam ślady tej pracy i zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć. Dziękuję wszystkim uczestnikom naszej wychowawczo-sportowej zabawy.

Przemysław Kupisz