Z okazji Europejskiego  Tygodnia Sportu który trwał od 23 do 30 września uczniowie naszej szkoły 29 września wzięli udział w organizowanym przez UMZ oraz zgierski oddział PTTK  V Szkolnym Biegu na Orientację. To wydarzenie już na dobre zagościło w kalendarzu wydarzeń naszej szkoły, gdyż od początku bierzemy w nim udział. Dzięki temu uczniowie zdobyli cenne doświadczenie, dzięki czemu, znakomicie odczytują zamieszczone w kolejnych punktach QR kody, dużo lepiej posługują się kompasem oraz całkiem sprawnie odczytują mapy. W tym roku  bieg rozpoczął się pod Szkoła Podstawową nr 6 a zakończył na malince. Uczniowie poznali nową dzielnice miasta, Stępowiznę. Z niecierpliwością czekamy na wyniki biegu. Organizatorom bardzo dziękujemy za fantastyczna zabawę i perfekcyjnie przygotowaną trasę.