19 października w UMZ miało miejsce wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu „ Ośmiu Wspaniałych” Organizatorem konkursu  jest Fundacja „Świat na Tak” z siedzibą w Warszawie, a w naszym mieście koordynacją konkursu zajmuje się Miejski Ośrodek Kultury. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu. Miło nam poinformować, ze nasza uczennica Lena Boruch została laureatką w kategorii  „Ósemeczka”. Lena prezentowała swoje osiągnięcia przed Jury, który wysoko ocenił jej : umiejętność i chęć współpracy z innymi uczniami w szkole i kolegami poza szkołą, podejmowanie różnych działań wolontaryjnych na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego oraz zachęcanie rówieśników do działań prospołecznych.

Serdeczne gratulujemy