Świętujemy 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dnia 9 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji uczniowie klasy 3b i 2a pod opieką wychowawczyń: p. Anny Wiechno i p. Moniki Wodzińskiej przygotowali wspaniałą na tę wyjątkową okazję uroczystość.

W tej niezwykłej akademii mieli okazję wziąć udział rodzice i dziadkowie występujących dzieci, którym serdecznie dziękujemy za przybycie.

Mali aktorzy wcielili się w role, które w pełni oddały losy historii, kiedy to Polska przeżywała kolejne trzy rozbiory, 123 – letnią niewolę oraz radosny czas odzyskania wolności. Odbiorcami naszej uroczystości byli uczniowie klas I – III oraz nasi najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych. Dzieci słuchały wierszy, podziwiały śpiew i taniec. Śledziły z zapartym tchem wydarzenia na scenie.

Ta ważna uroczystość zapewne ożywiła we wszystkich ducha patriotyzmu i sprawiła, że wszyscy będziemy z dumą i radością przeżywać dzień 11 – go listopada.

Opracowała: Anna Wiechno