Dzień 26 października 2018 r. będzie szczególną datą dla pierwszoklasistów naszej szkoły, gdyż zostali przyjęci przez Pana Dyrektora Piotra Pawlaka w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Niepokoja w Zgierzu .

Zanim Milusińscy zostali prawowitymi uczniami Naszej Czwórki, musieli zaprezentować to, czego już się nauczyli. Dzieci udowodniły, że wiedzą, jakie są nasze barwy narodowe i jak nazywa się nasza Ojczyzna. Wykazały się wiedzą na temat właściwego i bezpiecznego zachowania się w szkole, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wszyscy zebrani jednogłośnie uznali, że pierwszaki zasłużyły na miano uczniów naszej szkoły.

Najważniejszym jednak momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy przygotowane przez wychowawczynie panią Katarzynę Dąbrowska i panią Marzenę Amsolik. Zarówno dzieci jak i rodzice podkreślali fakt, że dyplomy doskonale korespondowały z przepiękną dekoracją wykonaną przez panią Dorotę Florkiewicz.

Po pasowaniu uczniowie udali się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ta szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. Najmłodszym uczniom życzymy sukcesów w nauce oraz nawiązania długoletnich przyjaźni.