We wtorek 29.09 pierwszoklasistów w naszej szkole odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej w Zgierzu. Wyjątkowi goście przeprowadzili ciekawe zajęcia dotyczące bezpieczeństwa naszych uczniów w drodze do szkoły. Szkolna klasa zamieniła się w ruchliwą ulicę, na której nie zabrakło pojazdów, pieszych na przejściu oraz sygnalizatorów świetlnych. Dzieci wcieliły się doskonale w swoje role i wykazały się wiedzą oraz doświadczeniem z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. W nagrodę za wzorowe zachowanie i znajomość przepisów ruchu drogowego uczniowie otrzymali opaski odblaskowe, by zawsze towarzyszyły im w drodze do szkoły i sprawiały, że będą na niej widoczni dla kierowców nawet w pochmurny poranek. Przemiła zabawa stała się cenną lekcją bezpieczeństwa, za którą serdecznie dziękujemy  przemiłym gościom.