W czwartek 21 października uczniowie klas VIII a i VIII b pod opieką pani Moniki Smulczyk - Filińskiej i pana Mirosława Milczarka uczestniczyli w wycieczce do Łęczycy. Na początku odwiedziliśmy hurtownię farmaceutyczną "Hurtap". Obejrzeliśmy część administracyjną zakładu oraz hale na których rozdziela się leki do konkretnych aptek. Następnie udaliśmy się na zamek, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach garncarskich, podczas których wyrabiali naczynia z gliny. Po ich zakończeniu zwiedziliśmy muzeum, w którym oglądaliśmy zabytki z różnych epok historycznych oraz różnorodne rzeźby diabła Boruty. Ostatnim punktem wycieczki było kino "Górnik", w którym obejrzeliśmy film pod tytułem "Czarny Młyn".

Pani Katarzyna Tołłoczko, opiekunowie wycieczki oraz uczniowie w sposób szczególny dziękują pani Jolancie Bigos za pomoc w organizacji wizyty w hurtowni "Hurtap".