Dzień 29 października 2012 roku był szczególnym świętem w naszej szkole. W tym dniu odbyła się uroczystość przyjęcia w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej uczniów wszystkich klas pierwszych.

Ślubowanie miało bardzo uroczysty charakter, na które zaproszeni byli Rodzice uczniów klas pierwszych oraz dyrektor szkoły.

Pierwszoklasiści wykazali się wieloma umiejętnościami przed komisją, w skład której weszli Pan dyrektor oraz przedstawiciele rodziców z każdej klasy. Członkowie komisji uznali jednogłośnie, że uczniowie znają zasady zachowania, mają wiedzę o swojej ojczyźnie, potrafią śpiewać i tańczyć. Okrzykiem “Brawo Pierwszaki” nagradzali wielokrotnie poczynania swoich pociech. Na koniec uczniowie ślubowali przestrzegać zasad i obowiązków szkolnych, dbać o dobre imię szkoły oraz okazywać szacunek innym uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Po ślubowaniu każdy uczeń otrzymał dyplom, legitymację szkolną oraz słodki upominek ufundowany przez rodziców.

To był wyjątkowy dzień i zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci jak i ich rodziców.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych:

1a- p. Katarzyna Dąbrowska, 1b – p. Anna Wiechno