30 listopada klasy ósme pojechały do Łodzi. Na początku odwiedziły sale gier Grakula w Manufakturze , gdzie doskonaliły grę w kręgle i bilarda. Potem odwiedziliśmy Centralne Muzeum Włókiennictwa gdzie zwiedzaliśmy wystawę stałą „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” . Opowiada ona historię wielokulturowej, włókienniczej Łodzi z perspektywy codziennego życia jej mieszkańców. Losy bohaterów ukazane są na przestrzeni XIX i XX w. na tle zdarzeń historycznych i społecznych. Na zakończenie podzieliliśmy się na dwie grupy, aby wziąć udział w warsztatach tematycznych. Pierwsza grupa odwiedziła wystawę czasową „Ziemia (P)oddana” wykonaną przez młodych ludzi ( 8-14lat) , którzy poprzez sztukę okazali swój stosunek do zmian zachodzących w środowisku naturalnym. Nasi uczniowie doskonale zinterpretowali ich wizję, sami również wykonali plakaty , w których wyrażali swój sprzeciw obecnemu stanowi planety. Druga grupa wzięła udział w warsztatach „Czysta Abstrakcja”, gdzie poznali różne rodzaje abstrakcji, porównywali realizm ze sztuką abstrakcyjną a na zakończenie stworzyli własną abstrakcyjną kompozycję. Odwiedzili również wystawę czasową „ Działy otwarte/ Działy zamknięte”, która powstała z okazji 60-lecia istnienia muzeum. Wszyscy bogatsi w nową wiedzę oraz zadowoleni ze spędzonego wspólnie czasu wróciliśmy do szkoły.