11 października klasa 6b miała okazję uczestniczyć w warsztatach sensorycznych przeprowadzonych przez swojego wychowawcę, panią Olgę Matusz, w ramach Międzynarodowego Dnia Białej Laski oraz kampanii społecznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać różne przedmioty wyłączając jeden ze zmysłów - wzrok. Dzięki temu wyostrzyli postrzeganie innymi zmysłami - zwrócili uwagę na fakturę, kształt, ciężkość otrzymanych rekwizytów. Następnie szóstoklasiści próbowali samodzielnie przemieszczać się po przestrzeniach szkolnych z zawiązanymi oczami. To doświadczenie pozwoliło im na zrozumienie, jak może czuć się osoba, która pozbawiona jest możliwości wykorzystywania zmysłu wzroku. Uczniowie wymieniali takie emocje jak strach, dezorientację, zaniepokojenie. Niewątpliwie przyczyniło się to nie tylko do zrozumienia problemu, ale i zwiększyło pokłady empatii dzieci. Warsztaty te były pierwszymi z cyklu planowanych w przyszłości zajęć.