Hejt i przemoc, również ta internetowa, mogą dotyczyć nas wszystkich, dlatego klasa 6b wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych przez panią Olgę Matusz zatytułowanych "I hate hate!" Uczniowie pracowali w trzech grupach, w których mieli stworzyć graficzne przedstawienie, takich zagadnień jak cyberprzemoc, niebezpieczeństwa w sieci oraz wspomniany hejt. Dzieci intuicyjnie zwróciły uwagę na trzy najważniejsze ogniwa tych zjawisk - jak się realizują, z jakimi emocjami się łączą oraz czego należy unikać, aby się na nie nie narażać. Każda grupa wykonała naprawdę wspaniałą, przemyślaną pracę, co napawa wychowawcę wielkim optymizmem i dumą, ponieważ pierwszym krokiem do rozwiązania problemu, jest jego zrozumienie.